Praca zdalna jest dowodem zmian cywilizacyjnych, jakie zaszły w Polsce w ostatnim czasie

wyszukaj:

Niedługim standardem działalność etat

Czasy się zmieniają. Kiedyś standardem była praca na etat w oparciu o umowę na czas nieoznaczony. Ludzie spędzali całe życie zawodowe w jednym zakładzie. Od strony społecznej było to pozytywne zjawisko, ale dla gospodarki negatywne, ponieważ pracownik nie miał motywacji, żeby się rozwijać, podnosić kwalifikacje, żeby się starać< !-- S_a -->.

Jednemu człowiekowi rozmyślnie

Z tego powodu nasze firmy były daleko z tyłu za rywalami z Zachodu. Wegetowały, a że były finansowane przez państwo, więc trwały w tym marazmie. Nikomu specjalnie nie zależało, żeby to zmienić. Taka była wtedy mentalność, która niestety pokutuje do dziś w niższych warstwach społecznych.

Tymczasem obalenie komunizmu i zmiany tym wywołane zupełnie zmieniły rzeczywistość, w jakiej funkcjonuje Polska, firmy, ludzie. XXI wiek przyniósł nowe wyzwania:

Niejednego robotników ma ustalenia czas

Dzisiaj etat nie jest standardem. Wielu pracowników ma umowy na czas określony, pewna część jest zatrudniona na umowy cywilnoprawne (o dzieło i zlecenie).

Konsekwencja postępu upowszechnienia

Pojawiła się praca zdalna. Jest to konsekwencja rozwoju i upowszechnienia się internetu. Dzisiaj z sieci korzysta zdecydowana większość Polaków, niektórzy robią to codziennie.

Znaleźli ją, czytając ogłoszenia

Bardziej pomysłowi, innowacyjni postanowili zarabiać przez internet, skusiła ich praca zdalna. Znaleźli ją, czytając ogłoszenia.