Prace magisterskie z szybkimi poprawkami. Wygodne funkcje Worda.

wyszukaj:

Prace magisterskie to wynik wysiłku intelektualnego, wynik znalezienia i dopasowania dobrych i profesjonalnych materiałów źródłowych a także umiejętność postawienia tezy bądź hipotezy a następnie ich obrona bądź obalenie. To jednak jeszcze nie wszystko. Studenci, którzy poradzili już sobie z warstwa tekstową, będą musieli jeszcze powalczyć z formatowaniem swojej pracy magisterskiej.

Z jednej strony nie jest to taka prosta sprawa, gdyż program Word posiada całą masę drobnych elementów, opcji z których można korzystać. Funkcje zaawansowane używane są stosunkowo rzadko i nie wszyscy wiedzą jak i po co z nich korzystać. Warto jednak wiedzieć, iż istnieją automatyczne sposoby formatowania tak aby ułatwić sprawę użytkownikom. Jeśli jedna strona dokumentu podzielona jest na sekcje, to oznacza to, iż można taki wycinek dla całej pracy magisterskiej formatować, zmieniać, poprawiać praktycznie jednym kliknięciem komputerowej myszki.

Trudność polega na znalezieniu owych opcji, które prowadzą do szybkiego formatowania, zmieniania całych sekcji dokumentu. Jak je znaleźć? Wystarczy zajrzeć do kilku zakładek, które są dostępne w przyborniku edytora, lub na otwartym tekście wcisnąć klawisz F1. Otworzymy w ten sposób bardzo rozbudowaną pomoc stworzoną przez Microsoft. Jest to instrukcja obsługi Worda, która przydatna jest do tego by poznać zaawansowane metody działania na edytorze tekstowym.