Używane podręczniki świetnie się sprzedają w internecie

wyszukaj:

Do niedawna nowy podręcznik szkolny kupowało się w księgarni lub za pośrednictwem szkoły. Gdy placówka brała większą ilość książek, wydawnictwo obniżało cenę jednostkową, co opłacało się obu stronom - płacącym za materiały rodzicom oraz firmom, które miały pewny zbyt.

Obecnie konkurencją dla tradycyjnej formy kupowania nowych podręczników jest internet. Tam wydawnictwa zamieszczają próbne lekcje z podręcznika przeznaczonego do nauki na danym szczeblu. Nauczyciele i rodzice mogą się z nimi zapoznać i wspólnie zdecydować, czy dana książka będzie pomocna w nauce przedmiotu.

Sprzedażą podręczników w sieci zajmują się również prywatne firmy - księgarnie internetowe. Przedsiębiorstwa te stanowią swoistą bazę danych. Rodzice i nauczyciele w jednym miejscu mogą zapoznać się ogromną ilością pozycji. Ponadto narzędzia umieszczane na stronach umożliwiają szybkie porównanie cen.

Także używane podręczniki często zmieniają właściciela dzięki internetowi, gdzie funkcjonuje bardzo wiele portali aukcyjnych, na których jedni wystawiają używane i niepotrzebne im już podręczniki, a inni je oglądają celem zakupu.

Chemia, historia, biologia, język polski, geografia, WOS, matematyka - podręczniki w internecie znajdzie miłośnik każdej dyscypliny naukowej.