Prace magisterskie to trudny orzech do zgryzienia.

wyszukaj:

Wydawać by się mogło, że prace magisterskie to nic trudnego do napisania. Wiele osób wyobraża sobie to w sposób następujący (a co gorsza tak właśnie robi): albo przepisują duże fragmenty książek do pracy magisterskiej albo kopiują informacje z Internetu, co oczywiście nie powinno tak wyglądać.

Studenci idąc po najniższej linii oporu nie zawsze dobrze na tym wychodzą, zdarza się, że praca nie jest przyjęta i zaliczona do kategorii plagiatu, a zdarza się też, że student i tak musi jej poświęcić określoną ilość czasu. Nie przyłożył się od razu, trudno - będzie poprawiał do skutku.

Dlatego bardzo ważne jest pisanie pracy magisterskiej pod okiem dobrego promotora. Nie chodzi o promotora, który będzie istniał tylko formalnie, ale o takiego, który poda pomocną dłoń studentowi, nakieruje go o czym powinien pisać i do jakich źródeł zajrzeć.

Odpowiednia współpraca studenta z promotorem w efekcie daje sukces murowany. Warto jeszcze zaznaczyć, że od promotora nie wymaga się tylko wiedzy w danej dziedzinie, ale także umiejętności współpracy, otwartości, poniekąd zaangażowania w tą pomoc, którą oferuje studentowi.

Drodzy studenci! Promotor nie jest waszym wrogiem w pisaniu pracy magisterskiej - on jest od tego, aby wam pomagać, a nie gnębić.