Paintball nadaje się idealnie na imprezy integracyjne

wyszukaj:

Imprezy dla firm to bardzo powszechna forma zespolenia pracowników w świetnie rozumiejącą się grupę. Zazwyczaj poprzedzają je rozmaite szkolenia czy kursy doskonalenia zawodowego, ale istotnym punktem wyjazdu są różne formy aktywności. Takie imprezy integracyjne są organizowane od wielu lat jednakże nudne zabawy w zamkniętym pomieszczeniu przy biurkach stały się przeżytkiem. Pracownicy w większości przypadków stresowali się wówczas, bo sytuacja przypominała im o pracy, kiedy mieli od niej trochę odpocząć.

W ofercie firmy organizujących imprezy integracyjne pojawiły się zatem formy aktywnego wypoczynku, z których nasi podwładni mogą wiele dobrego wynieść lub dowiedzieć się czegoś ciekawego o współpracownikach. I tak quady mogą ukazać nam kto ma dużo siły i koncentracji, a tyrolka (rodzaj liny zjazdowej) sprawdzi czy szefowi wystarczy odwagi na przejażdżkę z wysokiej góry.

Prawdziwym hitem imprez dla firm jest jednak paintball. To wciąż świeża dyscyplina, wzorowana nieco na grach komputerowych. Uczestnicy rywalizują w dwóch drużynach uzbrojeni w karabinki z kulkami na farbę. Zadanie polega zazwyczaj na obronie/zdobyciu określonego punktu oznaczonego flagą. Paintball wymaga zespołowego myślenia i strategii w planowaniu ruchów oraz naturalnego lidera, który poprowadzi ekipę przez pułapki na drodze. Te wszystkie atuty należy potem wykorzystać w codziennej pracy.